Individualūs plukdymaiNAUJASIS baseinas, INDIVIDUALUS kūdikių plukdymas tik su kineziterapeute iki 1 metų amžiaus (30min.)

Šilto vandens terapija atpalaiduoja, gerėja kūdikio motorika ir judesių koordinacija. Terapija aktyvina: vartymąsi, šliaužiojimą, atsisėdimą bei ropojimą, normalizuojasi raumenų tonusas, įgimto kvėpavimo sulaikymo reflekso palaikymas teigiamai veikia sveikatą. Prieš neriant, ypač pirmaisiais kartais, stebime kūdikio pasiruošimo ženklus: akivaizdus įkvėpimas iš tam tikrų padėčių, gebėjimas sulaikyti kvėpavimą, užsimerkimas, emocinė kūdikio būklė. Pastebėjus ženklus, atsiklausiam tėvelių ar galime su jų mažaisiais nerti.

Nepraktikuojame forsuotų nardinimų žemyn, nepučiam oro į veidą, o stengiamės įsiklausyti į kiekvieną vaiką ir jo tos dienos poreikius. Nors literatūroje pabrėžiama, kad nėrimo refleksas dingsta iki 3-5mėn. realybėje šios ribos daug platesnės ir nerti niekada nėra vėlu. Po vandens procedūrų vaikučiai būna ramesni, geriau miega, gerėja apetitas. 𝐓𝐮𝐫𝐞̇𝐤𝐢𝐭𝐞 𝐛𝐚𝐬𝐞𝐢𝐧𝐮𝐢 𝐬𝐤𝐢𝐫𝐭𝐚̨ 𝐠𝐮𝐦𝐢𝐧𝐞̨ 𝐚𝐯𝐚𝐥𝐲𝐧𝐞̨ 𝐢𝐫 𝐫𝐚𝐧𝐤𝐬̌𝐥𝐮𝐨𝐬𝐭𝐢̨, 𝐯𝐚𝐢𝐤𝐮𝐜̌𝐢𝐮𝐢 𝐝𝐚𝐮𝐠𝐤𝐚𝐫𝐭𝐢𝐧𝐞̨ 𝐦𝐚𝐮𝐝𝐲𝐧𝐢𝐮̨ 𝐬𝐚𝐮𝐬𝐤𝐞𝐥𝐧𝐞̨ 𝐝𝐮𝐨𝐝𝐚𝐦𝐞 𝐦𝐞𝐬.

plačiau